Kolagēns locītavām un visam organismam – ko tad tas dod cilvēka veselībai?

Pats kolagēns ir un būs pats galvenais strukturālo olbaltumvielu veids organismā, kam tieši jau ir nozīmīga loma izturīgu muskuļu, matu kā arī citu ķermeņa audu veidošanā. Turklāt dabiskais kolagēns jau ir pamats daudz sarežģītākām organisma struktūrām, kā piemēram, zobiem, kauliem, skrimšļiem un pat iekšējiem orgāniem. Uztura bagātinātājs – kolagēns saglabā mitrumu ādā, kas tad palīdz tai noturēties tvirtai, gan arī minimāli pasargā ādas virsējo slāni no ultravioleto staru bojājumiem. Citiem vārdiem sakot, kolagēns tomēr ir būtiska cilvēka ādas sastāvdaļa, tieši bez tās tā vienkārši nevar saglabāt savu elastību un veselīgo izskatu. Kādēļ visiem patīk uztura bagātinātāji, kā arī lietošanā nonāk dzeramais kolagēns vai pulveris? Jo trīsdesmit gadu vecumā olbaltumvielu sintēze sāk strauji samazināties, kas tad noved pie ādas novājēšanas, ļenganuma un vēl sausuma. Parādās pirmās grumbiņas, kauli un locītavas paliek vājākas, kā arī ķermeņa spēja dziedēt pakāpeniski samazinās. Tāpēc kolagēna lietošana kļūst jau par ikdienas daļu daudziem no mums.

Ieskaties – https://kolagens.lv/pages/kolagens-matiem

Pareizā kolagēna lietošana pēc tā tipiem

Tie uztura bagātinātāji, kur ir kolagēns, pirkt iespējams iepakojumos, kur ir marķējums: 1,2,3 tips. Kopā tad ir līdz pat divdesmit astoņi savādāka varianta kolagēna, tomēr cilvēka ķermenis sintezē pirmo, otro, trešo un ceturto tipu. Ražojot kolagēnu, pārsvarā jau tiek saražoti pirmie 3 tipi. 1. tipa olbaltums tomēr ir nepieciešams ādai, kauliem, cīpslām, acu radzenei, muskuļiem un citam. II tipa kolagēnu izmanto skrimšļa veidošanai, kā kolagēns locītavām, taču 3. tipa kolagēns ir iesaistīts asinsvadu veidošanā un dotais kolagēns muskuļiem ir labi atbilstošs, ka arī ādai un matiem. Visi šie tipi pēc to struktūras ir viens otram līdzīgi. Tie tikai atšķiras viens no otra pēc secības, kā aminoskābes tiek veidotas, kā arī oksilizīna atlikumu skaita ķēdē. Praksē jau var minēt, ka viena un tā paša tipa kolagēni atšķiras, var būt, ka to sekmē arī formula, blakusvielas un izdalīšanās forma. Ja Jums būs nepieciešams uztura bagātinātājs – kolagēns, priekš tam, lai risinātu konkrētu problemsituāciju, tajā gadījumā labāk būtu izvēlēties tam vispiemērotāko, kā piemēram, kolagēns ādai, matiem vai, piemēram, kolagēns kauliem, bet, kad vēlaties “profilaksei”, šajā gadījumā vislabāk izvēlēties ar papildu piedevām.

Dažādi uztura bagātinātāji tiešsaistē – kā pareizi atlasīt?

Šodienas pasaulē jebko var nopirkt internetā, arī uztura bagātinātāji atrodami milzīgā variācijā. Kā gan ieraudzīt to īsto kā arī cik tad salīdzinoši daudz pielietot, kad pasūtat onlainā. Nav būtiski, vai arī Jums vajadzīgs kolagēns matiem, skrimšļiem vai pat kolagēns locītavām, nozīmīgi ir saprast, kāds tad būs vēlamais rezultāts. Profilaksei kolagēna lietošana ir pietiekoša ar 5 g, bet ādas novecošanās vai kad ir bojātas locītavas, jau var lietot desmit g dienā. Organisma katras dienas vajadzība ir II tipa olbaltums četrdesmit mg. Vidējs kurss ilgst trīs mēnešus. Un pat, ja vajadzīgs kolagēns ādai, svarīga būs molekulmasa kompanentiem. Pievērsiet uzmanību uz vitamīniem. Kolagēna uzsūkšanās nav realizējama bez mikroelementiem un vitamīniem, tādēļ tad ir vēlams, lai uztura bagātinātāji saturētu visas vajadzīgās minērālvielas, sevišķi C-vit. Tad, kad vajadzīgs kolagēns, pirkt to iespējams gan internetā, gan arī aptiekā uz vietas. Tomēr protams onlainā būtu vienkāršāk, tajā pat brīdī vienmēr mēģiniet noskaidrot ko vairāk tieši par firmu arī gadījumā, kad nepieciešams tikai uztura bagātinātājs – kolagēns, atsauksmes nedrīkst aizmirst, būs detalizēti tās jāapskatās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *